Moderná kniha odhalí, čo ste o mestách netušili

Moderná kniha odhalí, čo ste o mestách netušili

Ani kniha, ani sprievodca vám nikdy nedá to, čo by ste potrebovali. Moderná kniha je spojením klasickej fotografickej knihy, historických reálií, moderných technológií a vďaka zabudovaným GPS súradniciam aj sprievodcom mestom.

Vybrali sme štyri mestá, ktoré v sebe často ukrývajú aj nečakanú nádheru. Vedeli ste, že v Sobášnom paláci v Bytči sa nachádza najväčšia renesančná sála v strednej Európe? V Kežmarku vás zasa očarí Nový evanjelický kostol, ktorý je zmesou byzantského, románskeho, renesančného a orientálneho slohu. Kniha o Banskej Štiavnici vás zavedie aj na ruiny starého mesta, kde stál v 13. storočí opevnený hrad. A v Liptovskom Mikuláši upriamime pozornosť aj na výnimočné diela, ako je napríklad Naša matka, ktorá je zapísaná v parížskom Louvri medzi najdokonalejšími sochami sveta.

Moderná kniha nie je iba kniha plná fotografií. Čitateľa prevedie aj historickými udalosťami a zaujímavosťami. Nie je to ani historická kniha, lebo informácie ponúka s rozhľadom a zaujímavo, aby zaujali, ale príliš neunavili. Venuje sa ďalekej minulosti, ale aj súčasnosti. Táto kniha nie je ani bedekrom. Je totiž oveľa viac! Vďaka spojeniu moderných technológií v podobe QR kódu sa stane rýchlym a spoľahlivým sprievodcom mestom. Vďaka kódom sa ocitnete na mieste, kde stál fotograf. Preto pozor, niektoré zábery vás skutočne zavedú na nečakané miesta!

Ako teda čítať Modernú knihu? Ako sa vám bude páčiť. Môžete si pozrieť krásne fotografie, prečítať si texty alebo sa pozerať aj do mobilu. Jednoducho, výber je na vás. Moderná kniha je aj ideálnym darčekom nielen pre domácich, ale aj zahraničných hostí. Texty sú preložené do angličtiny, aby aj návštevníci vedeli oceniť nielen krásu, ale aj význam našich pamiatok a prírody.

Veríme, že vás vďaka Modernej knihe nadchne atmosféra daných miest a vyberiete sa ich skúmať na vlastné oči.

Moderná kniha - staňte sa aj vy fotografom

27. januára 2021