Moderná kniha – je v nej viac, ako sa do nej zmestí

Moderná kniha – je v nej viac, ako sa do nej zmestí

Áno, je to pravda. Edícia Moderná kniha nie je iba fotografická kniha či bedeker. Nemusíte v nej len listovať. Vďaka implementovaným QR kódom sa z nej stáva dynamický sprievodca. Prináša vám spojenie klasickej knihy s modernými technológiami.

Moderná kniha vám umožní pohybovať sa po meste rýchlejšie. Nemusíte zadávať do vyhľadávania slová. Stačí nasnímať QR kód a GPS súradnice vás zavedú na dané miesto. Budete stáť tam, kde stál fotograf a vytvoril záber, ktorý vidíte v knihe. Pozriete sa tak na pamiatku iným pohľadom. Atmosféra miesta vás očarí iným spôsobom.  

Ako fungujú GPS súradnice? Skratka v sebe ukrýva názov Global Positioning System. Teda systém, vďaka ktorému sa dá určovať poloha kdekoľvek na zemi. V mobile sa vám ukáže vďaka družiciam, ktoré obiehajú okolo Zeme. Tieto družice sa potrebujú nakontaktovať s GPS prijímačom na zemi, ktorý vypočítava aktuálnu polohu. Na zistenie pozície potrebuje priesečník z minimálne troch družíc. Toto je veľmi jednoduchý opis toho, ako GPS súradnice fungujú. Google maps, ako aj ďalšie mapy tieto prepočty vykonali za nás, v mobile už uvidíte len konkrétne miesto. GPS súradnice však napríklad z bezpečnostných dôvodov nebývajú presné, preto sa môže stať, že odchýlka bude pár metrov. O to však bude vaša cesta za identickým záberom zaujímavejšia.

Ponorte sa prostredníctvom Modernej knihy do tajomstiev miest Bytča, Banská Štiavnica, Kežmarok a Liptovský Mikuláš. Vďaka moderným technológiám bude ich objavovanie oveľa zábavnejšie.

Moderná kniha - staňte sa aj vy fotografom

29. januára 2021